Developed by JoomVision.com

 

 

 

 

.

.

.

.

.

.

რეგისტრაცია

ატვირთეთ ნამუშევარი

ზოგადი უნარ-ჩვევები შედეგები
გვარი,სახელი სკოლის დასახელება კლასი ქულა ხარისხი
1 თავდგირიძე დათო დაბა ქედის ს.ს I 15 II
2 კაციაშვილი ნაზი ქობულეთის 3 ს.ს I 18 I
3 კაპანაძე ცოტნე ქობულეთის სას.გიმ I 18 I
4 კვარაცხელია ლონგინოზ ქობულეთის 3 ს.ს I 15 II
5 კვარაცხელია ლიზა ქობულეთის 3 ს.ს I 14 III
6 სამხარაძე დავით ჯიხანჯურის ს.ს I 14 III
7 ყიფიანი ნინი ბათუმის 3 ს.ს I 15 II
8 მიქელაძე ვლადიმერ ჭარნალის ს.ს II 27 I
9 გოგიტიძე გვანცა ქობულეთის 2 ს.ს III 10 -
10 მამულაძე გიორგი ახალსოფლის ს.ს III 29 I
11 თავართქილაძე მარიამ ჭარნალის ს.ს IV 27 I
12 ფუტკარაძე ნათია ჭარნალის ს.ს IV 24 II
13 თურმანიძე ნანა ფერიის ს,ს VIII 26 II
14 ჯავახიძე ლეილა ფერიის ს,ს VIII 22 III
                კონკურსი "ყველაზე ჭკვიანი" შედეგები
1 ასამბაძე ქრისტინა აჭარისწყალის ს.ს I 57 I
2 ბაკურიძე მარიამ ყოროლისთავის ს.ს I 40 III
3 ბაგრატიონი დავით ბათუმის სას,გიმ I 58 I
4 ბერიძე ანა თხილნარის ს,ს I 56 I
5 ბლაგიძე მარი ბათუმის 2 ს.ს I 58 I
6 ბერიძე ნიკა ხარაულას ს.ს I 51 I
7 ბაკურიძე მაგდა ბათუმის 8 ს.ს I 40 III
8 გველესიანი ავთანდილ ბათუმის 2 ს.ს I 50 I
9 დუმბაძე ანრი ზ/თხილნარის ს.ს I 58 I
10 ყოფიანი ნინი ბათუმის 3 ს.ს I 52 I
11 კაციაშვილი ნაზი ქობულეთის 3 ს.ს I 53 I
12 კაპანაძე ცოტნე ქობულეთის 3 ს.ს I 52 I
13 ზაქარაძე ნიკა ხარაულას ს.ს I 50 I
14 გობაძე თამუნა კაპრეშუმის ს.ს II 56 I
15 ლაზიშვილი ლევანი ქობულეთის სას.გიმ II 53 I
16 მიქელაძე ვლადიმერ ჭარნალის ს.ს II 60 უმაღ
17 შუბლაძე სანდრო კავკასიის ბიზ,ს II 48 II
18 თურმანიძე თემური დაგვას ს,ს III 53 I
19 ლეონიძე ანრი მასტერკლასი III 60 უმაღ
20 შამოყლი დაიანა ახალსოფლის ს.ს III 54 I
21 დიასამიძე ლიზი დ/ქედის ს.ს IV 55 I
22 თურმანიძე ლუკა დ/ქედის ს.ს IV 50 I
23 შაინიძე ირაკლი ახალშენის 1 ს,ს IV 60 უმაღ

 

 

კონკურსი ქართულ ენასა და მათემატიკაში

კონკურსი ქართულ ენასა და მათემატიკაში


კლასი

გვარი სახელი სკოლის დასახელება ქართული მათემატიკა
ქულა ხარისხი ქულა ხარისხი
1 აფხაზავა ნანა ქობულეთის სას.გიმ 27 I 29 I II
2 აბულაძე მარიამ შაჰ.სახ.ლიცეუმი 26 I 27 I II
3 ბორჩხაძე გიორგი სალიბაურის ს.ს 23 II II
4 ბერიძე ნინო ჭარნალის ს.ს 23 II II
5 ბერიძე ნიკა შაჰ.სახ.ლიცეუმი 27 I 26 I II
6 გვიანიძე ამალია ჭარნალის ს.ს 24 II II
7 გორგილაძე ნიკუშა განთიადის ს,ს 24 II 17 - II
8 გუნდაძე ნონო ბათუმის 9 ს,ს 23 II II
9 დიასამიძე ლუკა ქობულეთის სას.გიმ 28 I 26 I II
10 დუმბაძე შოთიკო შაჰ.სახ.ლიცეუმი 26 I 26 I II
11 დავითაძე ანუკი ჭარნალის ს.ს 23 II II
12 თხილაიშვილი გვანცა ქობულეთის სას.გიმ 26 I 27 I II
13 თავართქილაძე ელენე ქობულეთის სას.გიმ 27 I 27 I II
14 ბრუნჯაძე ნუცა ყოროლისთ ს.ს 16 - II
15 ბოლქვაძე ნინი ბათუმის 2 ს.ს 26 I II
16 კახაძე ანრი სალიბაურის ს.ს 27 I 26 I II
17 კაკალაძე ნიკოლოზ ქობულეთის სას.გიმ 26 I 28 I II
18 კვესიეიშვილი თებრო ქობულეთის სას.გიმ 27 I 26 I II
19 ლაზიშვილი ლევანი ქობულეთის სას.გიმ 30 უმაღ 26 I II
20 მართალიშვილი ნუგზარ ქობულეთის სას.გიმ 26 I II
21 მადოიშვილი მაგდა დაგვას ს.ს 27 I II
22 მახარაძე დათო ჩანჩხალოს ს.ს 27 I 26 I II
23 მხეიძე ლაშა განთიადის ს,ს 23 II 24 II II
24 მიქელაძე ვლადიმერ ჭარნალის ს.ს 26 I 28 I II
25 მხეიძე ზურა განთიადის ს,ს 26 I 28 I II
26 რომანაძე ელენე ქობულეთის სას.გიმ 27 I 26 I II
27 შარაძე გიგა ინაშარიძეების ს.ს 27 I 26 I II
28 ქავთარაძე მარიამ ჭარნალის ს.ს 24 II II
29 ჯინჭარაძე ნიკა დაგვას ს.ს 24 II 24 II II
30 ხმალაძე მარიამ შაჰ.სახ.ლიცეუმი 27 I 28 I II
31 ფაღავა ლიზი ყოროლისთ ს.ს 28 I II
32 ნაგერვაძე ლაშა ყოროლისთ ს.ს 24 II II
33 ირემაძე თემურ ჭარნალის ს.ს 24 II II
34 ანთაძე ელენე ქობულეთის სას.გიმ 26 I III
35 აბაშიძე ანრი დაგვას ს.ს 23 II 25 II III
36 ბერიძე ნინი დაგვას ს.ს 21 III 23 II III
37 ბერიძე ლუკა დაგვას ს.ს 24 II 25 II III
38 ბეჟანიძე ნიკა ქობულეთის სას.გიმ 23 II III
39 გოგაძე ლიზი დაგვას ს.ს 23 II 24 II III
40 გოგაძე მარიამ დაგვას ს.ს 24 II 23 II III
41 გოგითიძე გუგა ქობულეთის სას.გიმ 23 II III
42 გუგუნავა ლევანი ქობულეთის სას.გიმ 24 II 23 II III
43 გუნთიაშვილი ანა დაგვას ს.ს 24 II 23 II III
44 დუმბაძე ზურა ჭარნალის ს.ს 27 I 26 I III
45 დუმბაძე ვიქტორია კავკასიის ბიზ.ს 27 I III
46 ვერულიძე ანანო ქობულეთის სას.გიმ 24 II III
47 თურმანიძე თემური დაგვას ს.ს 24 II III
48 მადოიშვილი ლაშა დაგვას ს.ს 26 I III
49 მანელიშვილი ლიზი ქობულეთის სას.გიმ 26 I III
50 მესხიძე გვანცა ქობულეთის სას.გიმ 23 II III
51 მართალიშვილი მარიამ ქობულეთის სას.გიმ 26 I III
52 მუთიძე თიკო დაგვას ს.ს 23 II III
53 მადოიშვილი ვახტანგ დაგვას ს.ს 26 I III
54 მაისურაძე ნიკა კავკასიის ბიზ.ს 27 I III
55 ნაკაშიძე ანა დაგვას ს.ს 26 I 27 I III
56 ოქროპირიძე დავით ქობულეთის სას.გიმ 30 უმაღ III
57 რატიანი თამარ ქობულეთის სას.გიმ 26 I III
58 სიდიროპული ალექსანდრე ქობულეთის სას.გიმ 26 I 27 I III
59 ქამაშიძე თინათინ ბათუმის 22 ს.ს 27 I III
60 ჩხარტიშვილი ნინო კავკასიის ბიზ.ს 26 I III
61 ცეცხლაძე ნინო კავკასიის ბიზ.ს 24 II III
62 ჯინჭარაძე თამარ დაგვას ს.ს 26 I 27 I III
63 ჯიბლაძე დავით კავკასიის ბიზ.ს 27 I III
64 ხარაზი სანდრო ქობულეთის სას.გიმ 26 I III
65 აბულაძე თამათა ახალშენის ს.ს 37 I 26 - IV
66 გორგილაძე მარიამ ახალშენის ს.ს 36 I 25 - IV
67 გოხიძე ნია ქობულეთის სას.გიმ 34 II IV
68 გუნთაძე ნოდარი ბათუმის 9 ს,ს 36 I IV
69 იონაძე ჯოყოლა ბათუმის 14 ს.ს 36 I IV
70 მენაღარიშვილი ლიზი ქობულეთის სას.გიმ 36 I IV
71 მჟავანაძე გიორგი ქობულეთის სას.გიმ 37 I IV
72 ყურშუბაძე გიგი ქობულეთის სას.გიმ 34 II IV
73 შაინიძე ირაკლი ახალშენის ს.ს 38 I IV
74 შარაძე ირაკლი ახალშენის ს.ს 36 I IV
75 ცეცხლაძე ნინო ქობულეთის სას.გიმ 36 I IV
76 ფუტკარაძე რამაზ სოფ.ქობ.ს.ს 36 I V
77 ვერულიძე ნიკოლეტა კვირიკეს ს.ს 37 I VI
78 მაკარაძე ლუკა კვირიკეს ს.ს 36 I VI
79 ტარიელაძე ნიკა ვანის ს.ს 37 I 36 I VII
80 ქათამაძე თემური ფერიის ს,ს 37 I VIII
81 ასანიძე დიანა ფერიის ს,ს 36 I IX
82 ზოიძე ლინდა ფერიის ს,ს 36 I IX
83 თურმანიძე ლინდა ფერიის ს,ს 37 I IX
84 მესხი თორნიკე ფერიის ს,ს 37 I IX
85 მესხიძე დიანა აჭყვას ს.ს 36 I X

 

 
რეგიონალური ოლიმპიადა ინგლისურ ენაში
სახელი გვარი კლასი სკოლის დასახელება ხარისხი ქულა
1 შეყილაძე ანნა I ქობ. სას. გიმნაზია 82 I
2 გოგიტიძე ანა I ქობ. სას. გიმნაზია 76 II
3 დუმბაძე ანრი I ზ/თხილნარის ს.ს 35 -
4 კვარაცხელია ლონგინოზ I ქობ. 3-ს.ს 65 III
5 კვარაცხელია ლიზა I ქობ. 3-ს.ს 70 II
6 მიქელაძე ლიკა I ზ/თხილნარის ს.ს 20 -
7 შარაძე გიგა II ინაშარიძეების ს.ს 22 -
8 ლეონიძე ანრი III შპს. მასტერკლასი 78 II
9 ქამადაძე ლუკა III შპს. მასტერკლასი 45 -
10 დიასამიძე ლიზი IV დაბა ქედის ს.ს 72 II
11 დავითაძე სალომე IV სხეფის ს.ს 52 -
12 დავითაძე მარიამ V სხეფის ს.ს 38 -
13 ზოიძე მაყვალა V სხეფის ს.ს 36 -
14 შავიშვილი ანრი VII ქობულეთის ს.ს 90 I
15 წულაძე დავით VII ჩაქვის 1-ს.ს 70 II
16 შაინიძე მარიამ VIII ფერიის ს.ს 47 -
17 ჯავახიძე ლეილა VIII ფერიის ს.ს 40 -
18 შაშიკაძე რუსუდან XI ფერიის ს.ს 100 უმაღლ.
 

კონკურსი ქართულ ენასა და მათემატიკაში

გვარი სახელი სკოლის დასახელება ქართული მათემატიკა
ქულა ხარისხი ქულა ხარისხი
1 ართმელაძე ზურიკო ქობულ. 3-ს.ს 16 I 18 I
2 ათაბაძე საბა ჩაქვის დავით აღმაშენებლის სახელობის გიმნაზია 17 I 16 I
3 ასიეიშვილი რომა კავკასიის ბიზ. სკოლა 19 I 18 I
4 აბდუშელიძე ნუცა ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 17 I
5 ამოევი რობერტ კავკასიის ბიზ. სკოლა 14 II
6 ბერიძე ნიკა ხარაულას ს.ს. 16 I 16 I
7 ბოლქვაძე საბა ახოს ს.ს. 18 I 16 I
8 ბალაძე ნიკოლოზ ქობულეთის 3-ს.ს 17 I 19 I
9 ბაჟუნაიშვილი გიორგი შპს "ელიტსქული" 16 I 16 I
10 ბაკურიძე მარიამ ყოროლისთავის ს.ს 19 I 18 I
11 ბეგიაშვილი მარი შპს "გორდა" 13 II 18 I
12 ბაჯელიძე ზურაბ ქობულეთის სას. გიმნაზია 7 _ 16 I
13 ბერაძე ნიკოლოზ ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 16 I
14 ბაუჟაძე ნიკა ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 18 I
15 ბაგრატიანი მარიამ ქობულეთის 3-ს.ს 18 I
16 ბოიაჯანი ნიკოლოზ ქობულეთის სას. გიმნაზია 14 II 15 II
17 გელენიძე ნინი ქობულეთის 3-ს.ს 16 I 19 I
18 გოგიტიძე მარიამ ქობულეთის 3-ს.ს 18 I 19 I
19 გოგიტიძე ნინი ქობულეთის სას. გიმნაზია 17 I 19 I
20 გირკელიძე ელენე ქობულეთის სას. გიმნაზია 17 I 19 I
21 გაბუნია ბარბარე ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 19 I
22 გოგიტიძე ანა ქობულეთის სას. გიმნაზია 18 I 17 I
23 გოგმაჩაძე გიგი ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 19 I
24 გუნთაიშვილი ლიზა ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 17 I
25 დეკანაძე ნონა ქობულეთის 3-ს.ს 16 I
26 დედოფალიძე ილონა ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I
27 დიასამიძე დაჩი სალიბაურის 2-ს.ს 14 II
28 დოლიძე ილია ქობულეთის სას. გიმნაზია 18 I 14 II
29 დუმბაძე ანდრია ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 19 I
30 ვაშაყმაძე გიორგი ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 18 I 19 I
31 ვერულიძე ელენე ქობულეთის 3-ს.ს 19 I 18 I
32 ვერულიძე დაჩი ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 18 I
33 ზაქარაძე ნიკა ხარაულას ს.ს. 16 I 18 I
34 თავდგირიძე დათო ქედის ს.ს 16 I 18 I
35 კაპანაძე ცოტნე ქობულეთის 3-ს.ს 19 I 18 I
36 კახიძე ოთარ განთიადის ს.ს 19 I
37 კონცელიძე სალომე ქობულეთის 3-ს.ს 19 I 18 I
38 კაკალაძე ანანო ქობულეთის 3-ს.ს 13 II 19 I
39 კვარაცხელია ლონგინოზ ქობულეთის 3-ს.ს 7 16 I
40 კახიძე ლუკა ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 14 II 18 I
41 კაციაშვილი ნაზი ქობულეთის 3-ს.ს 16 I 18 I
42 კვესიეიშვილი თემურ ქობულეთის სას. გიმნაზია 18 I 16 I
43 კუჭავა ნიკოლოზ ქობულეთის სას. გიმნაზია 16 I 18 I
44 მაღლაკელიძე თამარ ქობულეთის 3-ს.ს 17 I 19 I
45 მანელიშვილი ანუკი ქობულეთის 3-ს.ს 19 I 19 I
46 მიქელაძე ბარბარე ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 17 I
47 მანელიშვილი ნიცა ქობულეთის სას. გიმნაზია 20 უმაღლ. 19 I
48 მესხიძე მარიამ ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 18 I
49 მჯავანაძე ნინი ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 17 I
50 ნაკაშიძე შოთა ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 18 I 18 I
51 ნაკაშიძე ანრი თხილნარის 2-ს.ს 17 I
52 ნაკაშიძე ანა თხილნარის 2-ს.ს 16 I
53 პაიჭაძე მაქაილ ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 16 I 17 I
54 რომანაძე დაჩი ქობულეთის 3-ს.ს 16 I 14 II
55 რიჟამაძე ნინი ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 16 I
56 სირაძე ლანა ქობულეთის 3-ს.ს 18 I 19 I
57 სიდიროპული ანასტასია დაგვას ს.ს 14 II
58 სიამაშვილი ნანა ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 18 I
59 ტაკიძე ლუკა ქობულეთის 3-ს.ს 18 I 19 I
60 ტაკიძე ნინი ქობულეთის 3-ს.ს 17 I 18 I
61 ტაკიძე რეზო ქობულეთის სას. გიმნაზია 16 I 18 I
62 ფხაკაძე ნიკოლოზ ქობულეთის 3-ს.ს 14 II 19 I
63 ფუტკარაძე ლიზი დაგვას ს.ს 14 II
64 ქათამაძე სალომე ქობულეთის 3-ს.ს 16 I 19 I
65 ქათამაძე მარიამ ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 19 I
66 ქოიავა ელისაბედ ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 18 I
67 ქათამაძე თინათინ ქობულეთის სას. გიმნაზია 18 I 19 I
68 ქარცივაძე საბა ქობულეთის სას. გიმნაზია 17 I 19 I
69 ყიფიანი ნინო ბათუმის 3-ს.ს 16 I 18 I
70 ბიოლაშვილი დიმიტრი ბათუმის სას. გიმნაზია 16 I 19 I
71 შარაძე ანრი ინაშარიძეების ს.ს 16 I 19 I
72 შეყილაძე ანნა ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 19 I
73 შაქარიშვილი ნინო ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 16 I
74 ჯინჭარაძე ანანო ქობულეთის 3-ს.ს 20 უმაღლ.
75 ჯინჭარაძე ელისაბედ ქობულეთის 3-ს.ს 18 I 16 I
76 ჯაფარიძე ავთანდილ ქობულეთის 3-ს.ს 19 I 19 I
77 წულუკიძე ლუანა წონიარისის ს.ს 16 I
78 წვერიკმაზაშვილი მარიამ ქობულეთის 3-ს.ს 17 I 18 I
79 ცეცხლაძე ლუკა ქობულეთის 3-ს.ს 16 I 18 I
80 ცენტერაძე ალექსანდრე ქობულეთის სას. გიმნაზია 19 I 19 I
81 ცენტერაძე მერაბ ყოროლისთავის ს.ს 18 I 16 I
82 აკუჯბა მარიამ ბათუმის სას. გიმნაზია 17 I
83 ბაჯელიძე დაჩი ზ/თხილნარის ს.ს 19 I
84 ბაკურიძე მაგდა ბათუმის 8-ს.ს 17 I
85 ბაგრატიონი დავით ბათ. ანდრ.პრ.სახ.გიმნაზია 18 I
86 ბეგრაკიანი მარიამ ქობულეთის 3-ს.ს 19 I
87 ბლაგიძე მარიამ ბათუმის 2-ს.ს 20 უმაღლ.
88 ბერიძე ლუკა კავკასიის ბიზ. სკოლა 19 I
89 გიორგაძე მამუკა ქობულეთის 2-ს.ს 18 I
90 გოგიტიძე სანდრო ქობულეთის 2-ს.ს 17 I
91 ველესიანი ავთანდილ ბათუმის 2-ს.ს 19 I
92 წულუკიძე მაკა ქობულეთის სას. გიმნაზია 18 I 16 I
93 დუმბაძეგიორგი ზ/თხილნარის ს.ს 17 I
94 დავითაძე ალექსანდრე განთიადის ს.ს 19 I
95 დუმბაძე ანრი ზ/თხილნარის ს.ს 19 I
96 ვერულიძე ნინო შპს "ელიტსქული" 19 I
97 თხილაიშვილი ლუკა ქობულეთის სას. გიმნაზია 17 I
98 თხილაიშვილი ანასტასია ქობულეთის სას. გიმნაზია 18 I
99 კახიძე გუგალო ქობულეთის 3-ს.ს 16 I
100 კონცელიძე მარიამ ბათუმის 2-ს.ს 19 I
101 კორძაია ზურა სახალვაშოს ს.ს 16 I
102 მგელაძე გიორგი კავკასიის ბიზ. სკოლა 19 I
103 მანველიძე ტარიელ ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 16 I
104 მახარაძე თათია ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 14 II
105 სამხარაძე დავით ჯიხანჯურის ს.ს 14 II
106 სირაბიძე ოთო ბათუმის 2-ს.ს 16 I
107 ტუნაძე ლუკა კავკასიის ბიზ. სკოლა 20 უმაღლ.
108 შამილიშვილი რეზო ანდრია პირ. სახ. გიმნაზია 19 I
109 ცინცაძე გიორგი კავკასიის ბიზ. სკოლა 16 I
110 ცეცხლაძე ნინი ზ/თხილნარის ს.ს 14 II
111 ცინცაძე ილია ბათუმის 2-ს.ს 18 I
112 ჯაფაროვი მიხეილ ქობულეთის 3-ს.ს 19 I
113 ჯორბენაძე სანდრო კავკასიის ბიზ. სკოლა 17 I
114 ჯინჭარაძე ანანო ქობულეთის 3-ს.ს 19 I
115 ჭელიძე მარი კავკასიის ბიზ. სკოლა 19 I
116 ჭელიძე თედო სახალვაშოს ს.ს 20 უმაღლ.
117 ხახუტაიშვილი თათია აჭყვისთავის ს.ს 19 I

 

 

ღონისძიება ზურაბ გორგილაძის გახსენება 

 

პოეტი რომელიც საქართველოს უნდა ახსოვდეს
 

    პოეტი რომელიც საქართველოს უნდა ახსოვდეს…ზურაბ გორგილაძე დაიბადა 1937 წლის 5 მაისს, ქობულეთის რაიონის სოფელ გორგაძეებში -გლეხის ოჯახში.დაწყებითი განათლება მიიღო სოფელ გორგაძეებში 1944-1948 წლებში 1956 წელს დაამთავრა სოფელ ხალას საშუალო სკოლა და იმავე წელს გახდა ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის ფილოლოგიის ფაკულტეტის სტუდენტი. აღნიშნული უმაღლესი სასწავლებელი დაამთავრა 1961წელს.

   ინსტიტუტის დამთავრების შემდეგ მუშაობდა პიონერთა და მოსწავლეთა პარკში ქართული ენისა და ლიტერატურის წრის მასწავლებლად. 1963 წლიდან გარდაცვალებამდე მუშაობდა საქართევლოს მწერალთა კავშირის აჭარის ორგანიზაციასთან არსებულ ჟურნალ ,,ჭოროხის’’ სარედაქციო საბჭოში მხატვრულ რედაქტორად. ასევე 1992-94 წლებში მუშაობდა ქობულეთის რაიონის სოფელ გორგაძეების საშუალო სკოლიში, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლად.1961 წელს გამოვიდა პირველი წიგნი ,,ნედლი სალამური”.

    პოეტის სიცოცხლეში გამოიცა 16 წიგნი, ხოლო გარდაცვალების შემდეგ კი სამი წიგნი.

    იყო საქართველოს მწერალთა კავშირისა და მემედ აბაშიძის პრემიების ლაურეატი, ღირსების ორდენის კავალერი.

    ჰყავს მეუღლე და სამი შვილი.

    გარდაიცვალა 2006 წლის 8 აპრილს…

 

"ზოგადი უნარჩვევები" შედეგები

I კლასი
1 ნაკაშიძე ანრი
ნაკაშიძე ანა 
18
 17 
I
 I 
2 ქარცივაძე ანრი 15 II
3 გორგაძე ლუკა 16 II
4 ბეგიაშვილი მარი 17 I
5 ბლაგიძე მარი 13 III
6 კვირკველია ლუკა 12 III
7 ბერიძე დათო 15 II
8 ხარაძე ანრიმა 17 I
II კლასი
9 ქათამაძე მარი 28 I
10 ქათამაძე ბექა 15 -
11 მახარაძე დათო 21 III
12 ქარცივაძე ლუკა 20 III
13 კვირკველია ლუკა 8 -
14 მიქელაძე ლადო 20 III
15 ცეცხლაძე მარი 12 -
16 ქარცივაძე როინი 26 I
17 ზაქარაძე გიორგი 20 III
III კლასი
18 მართალიშვილი ანიტა 24 II
19 აბაშიძე ანრი 20 III
20 მადოიშვილი ვახტანგ 20 III
21 ქარცივაძე მეგი 9 -
22 აბულაძე თემო 20 III
23 მართალიშვილი რეზიკო 20 III
24 დარჩიძე ზური 11 -
25 დარჩიძე ნიკა 12 -
26 მახარაძე ნინო 12 -
27 ავალიანი გვანცა 20 III
28 ბერიძე შოთა 8 -
29 ქამადაძე ლუკა 20 III
30 ხოზრევანიძე გიორგი 13 -
IV კლასი
31 მაკარაძე თაჰირა 25 II
32 თავართქილაძე მარიამ 21 III
33 ჯორბენაძე ქრისტინა 20 III
34 დავითაძე გიორგი 21 III
35 ბოლქვაძე ანა 26 I
36 ტაკიძე ანა 29 I
37 ბერიძე გენო 15 -
38 ფუტკარაძე ელდარი 21 III
39 ბერიძე ანა 17 -
40 ქარცივაძე ანა 26 I
41 ქავთარაძე აჩიკო 16 -
42 გოგიტიძე ნინო 21 -
43 კვირკველია მარი 13 -
44 შაინიძე ირაკლი 25 II
V კლასი
45 მამულაძე ნინო 25 II
46 ძიკვაძე თორნიკე 20 III
6 კლასი
47 თავდგირიძე აჩიკო 34 II
7 კლასი
48 ნაკაშიძე ლუკა 30 III
49 შარაშიძე თამარი 30 III
50 ტარიელაძე ნიკა 31 III
8 კლასი
52 სულხანი ფუტკარაძე 44 III
53 ბერიძე თორნიკე 46 II
10 კლასი
54 აბაშიძე დარინა 53 III
11 კლასი
55 მამულაძე ლაშა 53 II
56 დავითაძე რობერტ 47 III
57 მაინიაძე რამაზ 47 III
58 მახარაძე იმედა 51 II
12 კლასი
59 შაინიძე ნათია 64 III
60 შაინიძე რიმა 60 III
61 შაინიძე მირზა 78 I
62 შაინიძე ალი 64 III

 

 

ლიტერატურული საღამო

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://www.mtsignobari.org.ge/#sigProGalleriabf9e1fe5d2
joomlamodniyportal.ru

 

კონკურს ხელოვნებაში მონაწილე მოსწავლეების ნამუშევრები:

 

 

ინგლისური ენის ოლიმპიადის შედეგები

გვარი სახელი სკოლის დასახელება კლასი ხარისიხი ქულა
1 მარკელოვა თამარ ბათუმის 14 ს,ს II 29 I
2 აბულაძე ნიკა თხილნარის ს.ს II 7 -
3 თებიძე სანდრო ბათუმის 2 ს,ს III 29 I
4 ფარტენაძე დათო ბათუმის 3 ს.ს III 24 II
5 შავაძე ლუკა "მასტერკლასი" III 26 I
6 დეკანაძე დინარა შაჰ.სახ.ს.ლიც IV 26 I
7 პაქსაძე საბა შაჰ.სახ.ს.ლიც IV 24 II
8 ფუტკარაძე ნათია ჭარნალის ს.ს IV 23 II
9 ქავთარაძე აჩიკო ჭარნალის ს.ს IV 16 -
10 შუბლაძე რეზი შაჰ.სახ.ს.ლიც IV 26 I
11 შაინიძე რატი შპს "ელიტსქული" IV 26 I
12 ცეცხლაძე ლიკა ბათუმის 2 ს,ს IV 29 I
13 ცეცხლაძე თიკო ბათუმის 2 ს,ს IV 26 I
14 მარკელოვა ნინო ბათუმის 14 ს,ს VI 40 უმაღლესი
15 შავიშვილი ანი ქობ.სას.გიმნ. VII 36 I
 

კონკურსი ქართულ ენასა და მათემატიკაში

10 თებერვალს გაიმართა კონკურსი - „ქართულ ენასა “და „მათემატიკაში“

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://www.mtsignobari.org.ge/#sigProGalleria12898924d6
joomlamodniyportal.ru

შედეგები :

 

გვარი,სახელი სკოლის დასახელება ქართული ენა მათემატიკა
II კლასი
1 აფაქიძე მამულიჩა ბათუმის 1 ს.ს 26 I 26 I
2 ბრუნჯაძე ნინია კავკ.ბიზ.სკოლა 24 II 24 II
3 დობორჯგინიძე ალექსანდრა კავკ.ბიზ.სკოლა 24 II 25 II
4 დავლაძე ირინე ევრო 2000 26 I 28 I
5 დობორჯგინიძე მირანდა კავკ.ბიზ.სკოლა 16 - 23 II
6 დუმბაძე ნინო ბათუმის 4 ს.ს - - 26 I
7 კიილაძე ლაშა კავკ.ბიზ.სკოლა 26 I 26 I
8 კახიძე ნიკა კავკ.ბიზ.სკოლა - - 24 II
9 ნოღაიდელი მურმან ქობ.2 ს.ს - - 26 I
10 ჟორჟაძე დათა ბათუმის 14 ს.ს - - 26 I
11 შუბლაძე სანდრო კავკ.ბიზ.სკოლა 18 - 22 III
12 შოთაძე სანდრო კავკ.ბიზ.სკოლა 21 III - -
13 ცინცაძე ლუკა კავკ.ბიზ.სკოლა 14 - 26 I
14 ჯინწარაძე ლიზი ბათუმის 1 ს.ს - - 26 I
15 ყურშუბაძე ირაკლი კავკ.ბიზ.სკოლა 24 II - -
16 წულუკიძე რეზი ქედის ს.ს 26 I 28 I
III კლასი
17 თებიძე სანდრო ბათუმის 2 ს.ს 28 I
18 ლეონიძე ანრი მასეტერკლასი 26 I
19 შამილიშვილი მირიან დაგვას ს.ს 24 II 24 II
20 ჯიბლაძე დათო კავკ.ბიზ.სკოლა 26 I
21 ძირკვაძე თომა ზ/ჭარნალის ს.ს 24 II
22 წულუკიძე ნინო შპს გორდა 25 II
IV კლასი
23 დეკანაძე დინარა შაჰ.სახ.მეგობ. ლიც. 36 I
24 თავდგირიძე მეგი შპს იმედი 34 II
25 პაქსაძე საბა შაჰ.სახ.მეგობ. ლიც. 35 II
26 ჟორჟაძე მაიამ ბათუმის 14 ს.ს 36 I
27 ფაღავა ანრი ყოროლისთავის ს.ს 36 I
28 ქავთარაძე აჩიკო ჭარნალის ს.ს 36 I
29 შარაძე გიგა ბათუმის 14 ს.ს 36 I
30 შაინიძე ირაკლი ახალშენის ს.ს 36 I 37 I
31 ჯორბენაძე ქრისტინა ჭარნალის ს.ს 36 I 37 I
32 წვერავა ელენე შაჰ.სახ.მეგობ. ლიც. 37 I
V კლასი
33 მახარაძე ნიკა ზ/ჭარნალის ს.ს 34 II
34 თავდგირიძე ნიკა შპს იმედი 33 II
35 კვაჭაძე მარიამ ბათუმის 18 ს.ს 36 I
VI კლასი
36 ხალვაში თამაზ ალამბრის ს.ს 36 I
37 მირუაშვილი ნიკოლოზ ბათუმის 2 ს.ს 36 I
38 ცინცაძე ლიკა შპს არილი 34 II
39 ფაღავა მეგი შპს არილი 33 II
40 სრესელი ბექა ბათუმის 2 ს.ს 35 II
41 თავდგირიძე რიჩარდ ბათუმის 2 ს.ს 35 II
VIII კლასი
42 ხალვაში მარიამ ალამბრის ს.ს 37 I
43 ხალვაში ანუკი ალამბრის ს.ს 36 I
IX კლასი
44 შარაშიძე თამთა ზ/ჭარნალის ს.ს 34 II
X კლასი
45 ტაკიძე სალომე ალამბრის ს.ს 38 I
46 ილარიშვილი შალვა შპს არილი 36 I 37 I
XI კლასი
47 მეგრელიშვილი დიანა ბათუმის 2 ს.ს 36 I

 

 

განცხადება !

კონკურსი "ყველაზე ჭკვიანი" და "კალიგრაფია"-ს დაჯილდოება გაიმართება 9 თებერვალს 13:00 სთ-ზე.

 

შეფასების კრიტერიუმები კალიგრაფიის კონკურსისათვის

II - კლასი

1.ასოების მოხაზულობა 3 ქულა
2. ასოთა ზომა 3 ქულა
3.აბზაცი 3 ქულა
4.სუფთა ნაწერი 1 ქულა

III- IX -კლასებში

1.ასოების მოხაზულობა 2 ქულა
2. ასოთა ზომა 2 ქულა
3.აბზაცის დაცვა 2 ქულა
4.სუფთა ნაწერი 2 ქულა
5.გადაბმა 2 ქულა

ხარისხის მინიჭება, წესი და პროცედურები:

უმაღლესი ხარისხი - 10 ქულა
I-ხარისხი - 8-9
II-ხარისხი - 6-7
III- ხარისხი - 5 



კონკურსი "კალიგრაფიაში" შედეგები

გვარი,სახელი სკოლის დასახელება კლასი ქულა ხარისხი
1 წულუკიძე რეზი ქედის ს,ს II 8 I
2 კონცელიძე ნინი ბათუმის 2 ს.ს III 8 I
3 აბაშიძე თამარ შაჰ,სახ,მეგ,ლიც IV 9 I
4 ხალვაში ლაშა ახალშენის ს,ს IV 8 I
5 სვანიძე თორნიკე ანდრია პირ,სახ,ლიც V 8 I
 

ხარისხის მინიჭება, წესი და
პროცედურები:

I - II კლასები

უმაღლსი ხარისხი - 60
I -
ხარისხი - 56-57-58-59
II -
ხარისხი - 53-54-55
III-
ხარისხი - 50-51-52

III - IV კლასები

უმაღლსი ხარისხი - 100
I -
ხარისხი - 96-97-98-99
II -
ხარისხი - 93-94-95
III-
ხარისხი - 90-91-92

 

კონკურსი "ყველაზე ჭკვიანი"-ს შედეგები
გვარი,სახელი სკოლის დასახელება კლასი ქულა ხარისხი
1 შავაძე ლიზი ლეღვა ს.ს I 97 I
2 გორგაძე ლუკა ლეღვა ს.ს I 96 I
3 ბერიძე ნიკა თხილნარის 2 ს,ს I 96 I
4 ბერიძე გიორგი თხილნარის 2 ს,ს I 96 I
5 აფაქიძე მამულიჩა ბათუმის 1 ს.ს II 96 I
6 ბრუნჯაძე ნინია კავკასიის ბიზ.ს II 55 II
7 ზაქარაძე აჩიკო კავკასიის ბიზ.ს II 50 III
8 თავდგირიძე ნინო ბათუმის 14 ს.ს II 60 უმაღლესი
9 კილაძე ლაშა კავკასიის ბიზ.ს II 54 II
10 ლომთათიძე ლაშა-გიორგი კავკასიის ბიზ.ს II 56 I
11 მიქელაძე ვლადიმერ ჭარნალის ს.ს II 56 I
12 ნაკაშიძე გიორგი კავკასიის ბიზ.ს II 52 III
13 ნიკურაძე ლილე ბათუმის 14 ს.ს II 56 I
14 ქავთარაძე ლიზი ჭარნალის ს.ს II 51 III
15 ყურშუბაძე გიორგი კავკასიის ბიზ.ს II 50 III
16 შუბლაძე სანდრო კავკასიის ბიზ.ს II 50 III
17 შავაძე მეგი ბათუმის 14 ს.ს II 59 I
18 შაინიძე მარი ბათუმის 14 ს.ს II 57 I
19 შავაძე ნინო ლეღვა ს.ს II 56 I
20 აბაბეკოვი საბა ბათუმის 1 ს.ს III 96 I
21 ბერიძე ლიკა კავკასიის ბიზ.ს III 90 III
22 ბაზიაშვილი ანასტასია ბათუმის 1 ს.ს III 96 I
23 ხოზრევანიძე გიორგი ქობულეთის 1 ს.ს III 96 I
24 კვაშილავა ვალერი ქობულეთის 2 ს.ს IV 97 I
25 ტარიელაძე ქეთი კავკასიის ბიზ.ს IV 96 I
26 შაინიძე ირაკლი ახალშენის ს,ს IV 96 I
27 შავლიძე გიგი კავკასიის ბიზ.ს IV 96 I
28 ჯანაშია დიმიტრი ქობულეთის 2 ს.ს IV 96 I
29 ცეცხლაძე რეზო ქობულეთის 2 ს.ს IV 96 I

 

 

„ახალო წელო, საოცარი რამა ხარ იცი?"

 

 

 

 

კონკურსის დასახელება

თვე და

რიცხვი

დაწყების

დრო

რეგისტრ-აცია

კლასი

 

 

1

   შიდასასკოლო კონკურსი-ღონისძიება: „ახალო წელო, საოცარი რამა ხარ იცი?“ წარმოადგინეთ ლექსები თემაზე: ზამთარი,თოვლი,ფიფქი,ფანტელი ახალი წლის ღამეს და ა.შ. ან ნებისმიერი ავტორის ლექსი წაიკითხეთ მხატვრულად.

 

26.01

 

13:00

 

13.01

ნებისმიერი ასაკის

2

 კონკურსი „ყველაზე ჭკვიანი“. წინასწარ ავარჯიშეთ ტესტებზე და მიიღეთ მონაწილეობა კონკურსში.

26.01

11:00

13.01

I-II-III-IV

3

კონკურსი „კალიგრაფიაში“.

2.02

11:00

21.01

II-XII

4

  საკონკურსო წიგნი „ცოდნის კუნწულა’’, ჩაწერეთ წიგნში შესაბამისი თემები. საუკეთესო თემები შეტანილი იქნება წიგნ „რჩეულ თაობაში“. წაკითხულიდან გამომდინარე ჩატარდება ტესტირება.

 

2.02

 

11:00

 

21.01


I-II-III-IV

5

კონკურსი - „ქართულ ენასა “და „მათემატიკაში“.

9.02

ქარ11

მათ14

21.01

II-XII

6

კონკურსი - „ინგლისურ ენაში“.

16.02

11:00

3.02

I-XII

7

 კონკურსი -ღონისძიება „ქალი, დედა, გაზაფხული სიცოცხლის წყარო“. წარმოადგინეთ საკუთარი ნაწარმოებები, ან მხატვრულად წაიკითხეთ ნებისმიერი ავტორის ლექსი.

2.03

12:00

10.02

ნებისმიერი ასაკის

8

 კონკურსი „მხატვრულ კითხვაში“ ნებისმიერი ავტორის ლექსი წაიკითხეთ მხატვრულად.

9.03

12:00

24.02

ნებიესმიერი ასაკის

9

 კონკურსი ხელოვნებაში: ხატვა-თავისუფალი თემა.

ძერწვა - ნაძერწების შეგროვება და საუკეთესო ნამუშევრის გამოვლენა.

ხელგარჯილობა- ნაქსოვების და ნაქარგების შეგროვება და საუკეთესოს გამოვლენა.

16.03

11:00

3.03

II-XII

10

კონკურსი „ზოგად უნარებში“.

23.03

11:00

3.03

I-XII

11

კონკურსი - „მუზა“ საკუთარი ნაწარმოების წარმოჩენა.

30.03

12:00

3.03

ნებისმიერი ასაკის

12

კონკურსი - „ბუნებისმცოდნეობაში“.

6.04

11:00

17.03

II-III-IV

13

პირველკლასელთა კონკურსი- ხელოვნებაში: „ვინ უკეთ გააფერადებს“.

13.04

11:00

17.03

I

14

  კონკურსი - ღონისძიება „სიტყვის ძალა“ ღმერთების ენაზე „სიყვარულო ძალსა შენსა“.

13.04

13:00

17.03

ნებისმიერი ასაკის

15

კონკურსი „ყველაზე ჭკვიანი“.

20.04

11:00

1.04

I-II-III-IV

16

  კონკურსი - ღონისძიება - ზურაბ გორგილაძის გახსენება „დედავ ღმერთო, ეს რამხელა საქართველო მქონია“.

27.04

12:00

14.04

ნებისმიერი ასაკის

17

პირველკლასელთა კონკურსი ქართულ ენასა და მათემატიკაში.

4.05

ქარ 11

მათ 14

14.04

I

18

  თამარობასთან დაკავშირებული კონკურსი - ღონისძიება - „ქალო, ქართველთა სულისდგმავ, ქალო ქართველთა დედაო“.

1.      მხატვრული თემატიკა ლექსი, ჩანახატი, მოთხრობა.

2.      საკონფერენციო თემა თამარის შესახებ.

 

10.05

 

12:00

 

21.04

ნებისმიერი ასაკის

19

კონკურსი ინგლისურ ენაში.

11.05

11:00

21.04

I-XII

20

 ფრიდონ ხალვაშის გახსენება: - „მითხარ როგორაა ჩემი მემლექეთი“. მიუძღვნან ფრიდონ ხალვაშს, ან წაიკითხონ მისი ლექსები მხატვრულად.

17.05

12:00 

 

 

21

კონკურსი - ქართულ ენასა და მათემატიკაში.

18.05

ქარ 11
მათ 14 

 

II-XII

22

კონკურსი „მხატვრულ კითხვაში“

24.05

 

 

 

23

 კონკურსი  ,,ზოგად უნარებში“

კონკურსი"რუსულ ენაში"

წიგნ"ცოდნის კუნწულა"-ს კონკურსი


25.05

11:00

1.05

I-XII კლასები

24

კონკურსი „ყველაზე ჭკვიანი“.

კონკურსი - „მუზა“.  ნებისმიერი ასაკის მსურველთათვის.

31.05

11:00

13:00

15.05

I-II III-IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

ყველაზე ჭკვიანი

ყ უ რ ა დ ღ ე ბ ა 

  • იმისათვის რომ, პატივცემულო მშობლებო დაეხმაროთ თქვენს შვილებს სწავლაში წარმატების მისაღწევად შეგიძლიათ გამოიყენოთ როგორც სავარჯიშოები დაბლა წარმოდგენილი აზროვნების, მეხსიერების, მეტყველებისა და ყურადღების ტესტების დავალებები. გაეცანით ტესტებს კარგად და მიიღეთ მონაწილეობა 2014 წლის 2  თებერვალს 11:00 საათზე გამართულ კონკურსში “ყველაზე ჭკვიანი“.

ყველაზე ჭკვიანი . 1 კლასის ტესტი

ყველაზე ჭკვიანი . 2 კლასის ტესტი

ყველაზე ჭკვიანი . 3 კლასის ტესტი

ყველაზე ჭკვიანი . 4 კლასის ტესტი

 

დამატებითი ინფორმაციისათვის დაგვიკავშირდით ნომერზე: 599 74 92  64

 

 

ღირსეული მამულიშვილნი


 

ორგანიზატორი: ა(ა)იპ "მწიგნობარი"
ღონისძიების მხარდამჭერნი: ბათუმის საკრებულო,განათლების სამინისტრო,ქალ ბიზნესმენთა ასოციაცია.აჭარის მელიტონ კუხიანიძის სახელობის სიმღერისა და ცეკვის სახ-ფო ანსამბლი.აჭარის სახ-ფო ანსამბლი "ხორუმი".

 

(ა)იპ "მწიგნობარ"-მა 2013 წლის პირველ სემესტრში ოლიმპიადებში გამარჯვებული, უმაღლესი ხარისხის დიპლომების მქონე მოსწავლეები დაასაჩუქრა და ექსკურსია მოუწყო.
ისინი 16 ივნისს ქუთაისში გაემგზავრნენ, მოინახულეს გელათის მონასტერი, პრომეთეს მღვიმე, სათაფლია.
მოაწყეს პიკნიკი. ბავშვებმა ერთმანეთი უფრო კარგად გაიცნენ, გადაიღეს სამახსოვრო ფოტოები, კარგად მოილხინეს, და ძალიან კმაყოფილები დარჩნენ.

 

ზურაბ გოგრგილაძის ხსოვნას

 
 

ა(ა)იპ " მწიგნობარი" კონკურსი მუზა

18 ნოემბერს ჩატარდა კონკურსი " მუზა" სადაც გამარჯვებული მოსწავლეები დაჯილდოვდნენ დიპლომებითა და ფასიანი საჩუქრებით.

 

წყარო : INFO.GE

 

საჭირო ტელეფონის ნომრები

PDF | ბეჭდვა | ელ. ფოსტა